fbpx

lyderis

Nors laikas bėga, pagrindinės tiesos apie lyderystę nesikeičia, tad šį kartą su Jumis pasidalinsime interviu su WEBseminarai.lt vadovu Maksimilianu Ponomariovu, kurį dar praėjusiais metais galėjote rasti „Valstybės“ žurnale.:)

„Lyderystės negalima išmokyti. Jos galima tik išmokti“, – teigia WEBseminarai.lt vadovas Maksimilianas Ponomariovas iš Vilniaus. Pirmus verslus pradėjęs kurti vos 10 metų, dabar jis yra mokymų įmonės direktorius. Be to, įkūrė ir dar vieną įmonę. Šį kartą su M. Ponomariovu kalbamės apie lyderystę: kas tai ir kaip savyje ugdyti lyderį.

Lyderis – žmogus, nebijantis savo sprendimų

Kaip teigia M. Ponomariovas, lyderis yra tas, kuris nebijo priimti sprendimų. Lyderis visų pirma yra autentiškas žmogus, turintis drąsos ir ryžto būti savimi, siekti savo svajonių, vadovautis savo principais. Todėl priimdamas verslo sprendimus ar patekęs į kritinę padėtį jis nepasiduoda aplinkos spaudimui ir pagundoms. Dėl to toks žmogus būna pavyzdys, iš kurio mokomasi, paskui kurį sekama. „Taip pat lyderis paprastai išsiskiria iš minios. Taip jau būna, kai esi savimi“, – juokauja M. Ponomariovas.

Negali vadintis lyderiu

Paklaustas, ar yra geras lyderis, M. Ponomariovas susimąsto ir atsako, kad negali to pasakyti: „Juk lyderiu negali pasivadinti: aplinka pati pastebi ir išrenka lyderį.“ Pašnekovas išduoda, kad aplinkiniai jį dažnai vadina geru lyderiu, tačiau jis savikritiškas ir nuolat mato, kur galėtų tobulėti.

Kodėl svarbu, kad įmonėje būtų lyderis?

Įmonės be lyderių, be žmonių su ryžtu, entuziazmu ir idėja, neišgyvena. Pasak pašnekovo, kai įmonėje nėra lyderio, ji vegetuoja. Nors gaunamos pajamos, užtikrinančios mėnesinius darbuotojų atlyginimus, viskas sukasi tame pačiame rate. Nėra nei augimo, nei tobulėjimo.

Tikri lyderiai neina į lyderystės mokymus

Kaip teigia M. Ponomariovas, lyderystė yra menas, todėl jos neįmanoma išmokti lyderystės mokymuose. Tikri lyderiai yra tie, kurie į tokius mokymus neina. Kiekvienas lyderis jaučia, kokias savybes jam reikia lavinti, kur yra jo silpniausios vietos, todėl ugdo tam tikras reikiamas kompetencijas. „Tam ir sukūrėme WEBseminarai.lt platformą – kad joje kiekvienas galėtų mokytis to, ko dar nemoka, ir važiuoti savo asmeniniu keliu. Mes leidžiame susitikti tiems, kurie turi ką pasakyti, su tais, kurie nori išgirsti“, – teigia jaunasis verslininkas.

Lyderystė – autentiškumo ir savo svajonių siekimo kelias

Paklaustas, ar lyderio savybes reikėtų lavinti kiekvienam, M. Ponomariovas atsako teigiamai: „Lyderiai gyvena vedami savo vidinio balso, siekia savo svajonių, įgyvendina savo norus ir pasiekia asmenines aukštumas. To turėtų siekti kiekvienas žmogus.“

Kas geriausiai ugdo lyderius?

Paklaustas, kas turėjo didžiausią įtaką jo lyderystės augimui, M. Ponomariovas padaro pauzę, nusišypso ir pasako vieną žodį – teatras: „Mokydamasis vaidinti žmogus išbando labai daug skirtingų personažų, būna su skirtingomis psichologinėmis kaukėmis.“ Būtent taip auga žmogaus pasaulėžiūra ir patirtis. „Tuomet savaime nebelieka noro veidmainiauti, apgaudinėti, būti netikriems prieš kitus. Žmogus ima siekti būti tikruoju savimi. Taigi jau yra pakeliui į lyderystę“, – mintimis dalijasi M. Ponomariovas.

Maksimilianą kalbino Andrius Ivanovas