„ Įsivardinome, kad norime renginio, kuris leistų pedagogams atsipalaiduoti, pasijusti tinkamai įvertintiems ir pasidžiaugti išties prasmingu savo darbu. Taip pat pagalvojome, kad norisi į pedagogų renginį pritraukti ne tik pedagogus, bet ir tuos, kuriems rūpi ugdymas ir pati švietimo sistema: tėvus, senelius, studentus, visuomenės veikėjus, žodžiu, kuo platesnį spektrą dalyvių. Kad ateitų tie, kurie tiki Lietuvos (ir ne tik!) švietimo sistemos sėkme ir nori imtis veiksmų (arba bent jau įtikėtų), kad mokytojas Lietuvoje vėl būtų Mokytojas ir savo, ir vaikų, ir bendruomenės akyse.

Tiesa, gavome klausimų, kodėl LearnED ? Dėl to, kad mes mokomės visą gyvenimą – tai nėra baigtinis procesas; todėl, kad tai – žodžių žaismas; todėl, kad mes – švietimu besidominti bendruomenė; todėl, kad „learned“ reiškia eruditą, išsilavinusį žmogų, o juk toks ir yra tikras Mokytojas (ne tik pedagogas!), kuris mokosi visą savo gyvenimą! Kodėl pavadinimas anglų kalba? Nes mūsų konferencija – nors ir lokali – analizuoja globalius klausimus; juk šiandien turbūt nerasite žmogaus, kuris prieštarautų teiginiui, kad ugdymas yra gyvybiškai svarbus visam pasauliui.

Tikimės, kad ši pedagogo profesijos svarbą – įkvepiančiai ir motyvuojančiai – akcentuojanti konferencija taps gražia kasmetine tradicija. Nepaprastai jaudinamės ir rūpinamės, kad šis – pirmasis – blynas būtų skanutėlis. Toks, kad norėsis DAR, DAR, DAR :)“ – taip apie konferenciją kalba jos organizatoriai, o Jus kviečiame susipažinti su lektorių pranešimais.

AUSTĖJA LANDSBERGIENĖ – „Ar 2016-ųjų visuomenė yra pasiruošusi XXI amžiaus mokyklai?“

DOMINYKAS MILAŠIUS – „Edukacinės simuliacijos. Tarp ugdymo „žaidimizavimo“ ir realaus gyvenimo“

IVONA ROŽANOVSKA – „Montesori mitų griovimas“

ANDRIUS TAPINAS – „Mokytojau, keiskis arba liksi ant ledo, lol“

NERIJUS LUNGYS – „Kompetencijos, kurių labiausiai reikės ateities versle. Kaip tam ruoštis?“

RYTIS JURKĖNAS – „Moksleivių karjeros pasirinkimas ir pedagogų įtaka šiame procese“

AULIUS SKRUIBIS – „Prisirišimas: Kodėl bijome to, kas gali mus išgelbėti?“

DR. EUGENIJUS LAURINAITIS – „Kaip praaugti medį, kurį pats augini?“

PROF. CARL. H. HAHN – „Education – key to a successfully functioning democracy“