fbpx

stresas

Darbe, o kartais ir kasdienėse situacijose kiekvienam daugiau ar mažiau tenka susidurti su stresu. Nemalonu, kai įtampa tampa kasdien lydinčiu jausmu, o su įprastomis užduotimis susidoroti tampa vis sunkiau. Vis dėl to, susigyventi su šia būsena tikrai nereikia – užteks pasinaudoti žemiau išvardintais patarimais ir su laiku išmoksite deramai įveikti visas stresines situacijas.

Visų pirma, tam, kad jų būtų kuo mažiau, reikėtų išmokti skirstyti prioritetus ir tinkamai planuoti savo laiką. Net ir tuomet, kai atrodo, jog dėl darbų gausos nepavyks surasti nei vienos laisvos minutės, gerai išanalizavus esamą situaciją pastebėsite, jog kai kurie darbai gali palaukti, kol Jūs šiek tiek atsikvėpsite.

O ką daryti tuomet, kai stresas jau užklupo?

 

Tokiais atvejais pirmiausia patariama giliai pakvėpuoti – gali būti, jog tokiu būdu pavyks nusiraminti ir kitomis akimis pažvelgti į susiklosčiusią situaciją. Vis dėl to, jeigu esate labai emocionalus, susikaupti ramiems kvėpavimo pratimams stresinėje būsenoje gali būt per sunku – tokiu atveju geriausia intensyviai pajudėti.

Lipkite laiptais arba greitu žingsniu keliaukite iki artimiausios parduotuvės. Tokiu būdu bent trumpam pavyks pamiršti problemas ir nukreipti mintis į kitą pusę. Nesklandumai savaime neišsispręs, tačiau apie juos pagalvosite tuomet, kai sugrįš ramybė.

Puikus streso malšintojas gali būti ir juokas – jeigu aplinkiniai juokauti nenusiteikę, linksmų vaizdo įrašų ar paveikslėlių tikrai atrasite internete. Tikėtina, jog šiek tiek pralinksmėję ir atsipalaidavę, su stresu susitvarkysite kur kas paprasčiau.

Galiausiai, tam, kad streso gyvenimo būdų kuo mažiau, nepamirškite iš anksto pasirūpinti savimi – atraskite širdžiai mielą fizinę veiklą, kuri teiktų malonumą ir tuo pačiu padėtų pamiršti visas ramybės neduodančias mintis. Tuomet beliks gerai išsimiegoti ir plačiai nusišypsoti, kai kitą kartą susidursite su stresinėmis situacijomis. :)