fbpx

pasitikėjimas savimi

Tikriausiai niekas nedrįstų ginčytis, jog žmonėms, kurie pasitiki savimi, gyventi kur kas paprasčiau.

Jie adekvačiai vertina savo galimybes, todėl lengvai kontroliuoja gyvenimą ir tuo pačiu greičiau pasiekia visų užsibrėžtų tikslų. Savimi pasitikintys žmonės net ir nesėkmės atveju nenuleidžia rankų ir toliau juda į priekį. Jų savybių sąrašą dar būtų galima tęsti ir tęsti, tačiau kur kas svarbiau išsiaiškinti ne kaip atrodo savimi pasitikintis žmogus, bet kaip tokiu tapti – keletu patarimų su Jumis pasidalinsime šiame įraše. :)

Teks pradėti nuo mąstymo – jeigu iki šiol leisdavotės užvaldomi blogų emocijų, dabar pats metas duoti kelią pozityvioms mintims. Stenkitės žiūrėti tik į priekį, kiekvieną nesėkmę priimkite kaip dar vieną iššūkį, kuris galiausiai nuves prie galutinio tikslo. Iš karto kardinaliai pakeisti mąstymo galbūt ir nepavyks, tačiau galbūt tai dar vienas iššūkis, kurį įveikus sugebėsite labiau pasitikėti savimi? :)

Pasitikėjimas savimi susideda iš daugelio detalių, todėl čia svarbi ir Jūsų kūno kalba bei aplinkiniams pateikiamas įvaizdis. Išsitieskite, palaikykite akių kontaktą, plačiai šypsokitės, kalbėkite lėtai ir užtikrintai – viso to turėtų užtekti, jog aplinkiniai pradėtų manyti, kad iš tikrųjų savimi pasitikite. Kai patys skleisite pozityvią energiją, dažniau jos sulauksite ir iš aplinkinių, todėl įveikti visas problemas taps kur kas paprasčiau.

Nežinote, nuo ko pradėti? Pasiimkite didelį popieriaus lapą ir surašykite visus dalykus, kuriais didžiuojatės ir galite pasigirti. Tai gali būti ir esminiai gyvenimo sprendimai, ir visiškos smulkmenos – užrašykite viską, kas tik šauna į galvą. Pasidėkite šį sąrašą dažnai matomoje vietoje ir peržvelkite kaskart, kai pajusite, kad senka Jūsų pasitikėjimas savimi – tai turėtų padėti nepasiduoti ir toliau sėkmingai įgyvendinti savo tikslus. To Jums ir linkime! :)