fbpx

motyvacija

Nepriklausomai nuo to, koks dabartinis Jūsų tikslas (siekiate karjeros aukštumų, norite atsikratyti papildomų kilogramų, o gal tiesiog trokštate atrasti save), visiems gyvenime būna tokių momentų, kai pritrūksta jėgų judėti į priekį. Kaip motyvuoti save, kaip atrasti pasitikėjimo savimi ir drąsos priimti ryžtingus sprendimus? Nutarėme pasidomėti šiais klausimais, paieškoti patarimų ir norime jais pasidalinti su Jumis. :)

Be jokios abejonės, pirmiausiai Jums reikėtų išsigryninti savo tikslą. Žinokite, kodėl tai darote ir kodėl Jums to reikia, o dar geriau – susmulkinkite savo galutinį tikslą į keletą etapų. Tai gali atrodyti kaip laiptai, o galbūt sugalvosite ir kitokį vizualinį atitikmenį – nepriklausomai nuo to, pajudėję į priekį, nepamirškite savęs apdovanoti. Motyvacinės sistemos veikia ne tik darbovietėse, bet ir kovojant su savimi, todėl paskatinimas turėtų būti veiksminga priemonė pirmiesiems ryžtingiems žingsniams.

Atkreipkite dėmesį ir į savo aplinką – tikėtina, jog čia taip pat atrasite ne vieną motyvuojantį pavyzdį, o galbūt sulauksite ir veiksmingo patarimo. Kuo daugiau žmonių žinos apie Jūsų tikslą, tuo daugiau skirtingų komentarų sulauksite ir patys į besiklostančią situaciją galėsite pažvelgti iš skirtingų pusių. Kai kuriuos skatina ir priešiškai nusiteikę heiteriai – pasikliauti neigiamomis emocijomis nerekomenduojame, tačiau jeigu jaučiate, jog tai Jums leidžia judėti į priekį, atkalbėti nebandysime. :)

Įkvėpti gali ir muzika, knygos, kitų žmonių sėkmės istorijos… Tereikia besąlygiškai tikėti ir…nepamiršti kartais apie savo tikslus pamiršti! Jokio tikslo nepavyks sėkmingai įgyvendinti, jeigu jausitės pavargę ir iš paskutiniųjų stengsitės judėti pirmyn. Kur kas geriau tokiu atveju padaryti pertrauką ir pagal galimybes pakeisti aplinką. Net ir savaitgalis, praleistas kitokioje aplinkoje, gali įkvėpti naujiems darbams ir įnešti naujų spalvų į jau nusistovėjusią rutiną.

Kai galvoje sukasi vien tik pozityvios mintys, visi tikslai atrodo ranka pasiekiami! :)