Kodėl mūsų gyvenime svarbus laiko planavimas?


laiko planavimas

Kartais atrodo, jog gyvenimas labiau panašus į chaosą – nespėjame atlikti visų būtinų darbų, todėl nelieka laiko pramogoms ir poilsiui. Dėl šių priežasčių gali suprastėti darbo rezultatai, o nuolatinė įtampa pradeda trukdyti tinkamai įvertinti džiugias gyvenimo akimirkas. Daug kalbama apie laiko planavimą, prioritetų nusistatymą ir kitus panašius dalykus – kodėl iš tikrųjų vertėtų visais pasinaudoti pateikiamais patarimais?

Laiko planavimas ypatingai svarbus tiems, kurie turi aiškų tikslą ir intensyviai stengiasi judėti link jo. Kai efektyviai išnaudojama kiekviena minutė, rezultatų galima tikėtis kur kas greičiau. Disciplinuotas ir suplanuotas gyvenimas galbūt ir neskamba labai smagiai ir įkvepiančiai, tačiau turint planą (ir jo laikantis), galima išvengti chaotiškų situacijų. Žinoma, visko suplanuoti tikrai nepavyks, tačiau kuo mažiau netikėtumų – tuo mažiau streso.

Būtent stresinių situacijų sumažinimas ir yra dar viena priežastis, dėl kurios verta planuoti savo laiką. Jeigu atsikelsime ryte ir iš anksto žinosime, kada dirbsime, o kada ilsėsimės, jausimės labiau užtikrinti dėl visų priimamų sprendimų – tikėtina, jog su laiku ženkliai pagerės ir gyvenimo kokybė.

Planuojant savo laiką, nereikės blaškytis ir priimti neteisingų sprendimų. Kaip dažnai tenka kaltinti save dėl to, jog nepagalvojome ir laiku neįvertinome situacijos rimtumo? Kai viskas vyksta pagal planą, laiko lieka ir apmąstymams, todėl tikėtina, jog apsvarstę visas galimas pasekmes, išsirinksite geriausią variantą ir vėliau neteks dėl to gailėtis – tai aktualu ir asmeniniame gyvenime, ir darbo aplinkoje.

Galų gale, kai viskas vyks taip, kaip suplanuota, liks laiko ir asmeniniam gyvenimui. Greitas gyvenimo tempas dažnai nesuteikia progos užtektinai laiko skirti draugams ir artimiesiems, tačiau jeigu įtrauksite šiuos susitikimus į savo dienotvarkę, džiaugsitės ir Jūs, ir aplinkiniai. :)