Trumpi pranešimai
Užteks įsikvėpinėti, laikas startuoti!
Startup tendencijos: grupė specialistų ir inovatorių pristatys kas vyksta jų srityje ir kokie nauji verslai turi daugiausia potencialo. Praktinės įžvalgos, kurios tikrai pravers kai pradėsi savo misiją užkariauti pasaulį.
Startup Tendencijos: E-komercija
Turbūt po kelių dešimtmečių pasakysime „einu į parduotuvę“ ir net nepakilsime nuo kėdės. Amazon, Google, PayPal, eBay ir kitos pasaulinės kompanijos susikrovė savo turtus ir sėkmę e-komercijos dėka. Tuo pačiu, eksponentiškai didėjantis išmaniųjų telefonų kiekis ir m-komercija (mobilioji) gali pakeisti kelis vardus prieš tai minėtame sąraše.
Pranešėjai:
ROY VELLA – Vella Ventures Ltd generalinis direktorius, mobilių finansinių paslaugų ekspertas ir nepriklausomas patarėjas/konsultantas. Prieš tai, Roy dirbo „RBS“, kur jis sukūrė bendrą strategiją ir pasamdė 30 žmonių komandą jai įgyvendinti . Prieš „RBS“, jis praleido penkerius metus dirbdamas „Paypal“ bendrovėje, kaip verslo plėtros direktorius ir vėliau vadovo mobiliems mokėjimams bei pradėjo mobiliųjų mokėjimų iniciatyvą Europoje. Dar prieš tai, Vella dirbo 4charity, Inc pardavimų ir rinkodaros viceprezidentu ir dar iki to, kaip Quantum Technology Ventures partneris (įmonė sutelkianti dėmesį į saugojimo pramonę). Kaip verslininkas, p. Vella bendrai įkūrė NetAbacus Corporation – internetinės pirkimo paslaugos mažoms ir vidutinėms įmonėm. Vėliau, susijungus NetAbacus ir Biztro bei tapus bendru subjektu Rivio, jis buvo atsakingas už rinkodarą ir klientų pritraukimą. Roy baigė matematikos bakalaurą su pagyrimu Šventojo Kryžiaus koledže, magistrą Stanfordo verslo mokykloje ir doktorantūrą Stanford teisės mokykloje. Šiuo metu jis gyvena Londone su savo šeima. Mėgsta lauko sportą ir keliones.
VIKTORAS JUCIKAS – technologijų direktorius ir vienas iš YPlan įkūrėjų. Anksčiau jis buvo „Goldman Sachs“ vykdantysis direktorius, kur vadovavo kuriant, įgyvendinant ir palaikant duomenų modelius susijusius su vertybiniais popieriais, kuriais prekiaujama įvairiuose išvestinių instrumentų komandose. Viktoras taip pat buvo Lietuvos Londono klubo prezidentas, kuris vienija įvairių sričių Lietuvos specialistus ir profesionalus (finansų, teisės, verslo konsultavimo ir t.t.), įsikūrusius ir dirbančius Londone. Visai neseniai Viktoras laimėjo geriausią demo apdovanojimą už mobiliąją aplikaciją Seedhack’12, kurį organizavo Seedcamp.
AURIMAS BAKAS – vienas iš vadovų komandos narių užauginusių tarptautinį start-up‘ą Dtecnet. Šiuo metu įmonė teikia paslaugas didžiausioms pasaulyje kino ir muzikos studijoms, kompiuterinių ir mobilių
žaidimų kūrėjams, programinės įrangos kūrėjams, el. knygų leidėjams – gina jų autorines teises internete. Dtecnet – 100 žmonių kolektyvas, kuris laimėjo Gazelės apdovanojimą už 2400% augimą 2007-2009 ir Sėkmingiausios jaunos aukštųjų technologijų įmonės 2010 apdovanojimą Lietuvoje. 2010 m. spalio mėnesį įmonė buvo parduota San Franciske įsikūrusiai kompanijai MarkMonitor – pasaulinių
prekinių ženklų apsaugos internete lyderiui, kuris dirba su daugiau nei puse prekinių ženklų iš „Fortune 100” sąrašo, o 2012 m. įmonę įsigijo Thomson Reuters. Šiuo metu Aurimas yra Technologijų ir Inovacijų centro nepriklausomas valdybos pirmininkas ir naujos mokėjimų ekosistemos WoraPay įkūrėjas.