fbpx

įpročių keitimas

Kiekvienas iš mūsų pasvajoja apie vienokius ar kitokius gyvenimo pokyčius. Planuojame pradėti nuo rytojaus, nuo pirmadienio ar nuo kito mėnesio pradžios. Vis dėl to, norint, jog planuojami pokyčiai būtų ilgalaikiai ir jau sekančią dieną Jūsų gyvenimas nesugrįžtų į seną ritmą, pirmiausia reikėtų pradėti nuo savo įpročių keitimo.

Ilgalaikius pokyčius iš esmės būtų galima sulyginti su naujo projekto formavimu – turite išsikelti aiškų tikslą ir uždavinius jam pasiekti. Būtent uždaviniai ir bus Jūsų įpročiai, kuriuos pakeitus, kaskart vis arčiau priartėsite prie galutinio tikslo.

Šioje situacijoje rekomenduojama nekeisti visko iškart – juk nebus taip, kad sekančią dieną atsikelsite tarsi naujas žmogus ir kardinaliai pakeisite savo kasdienę rutiną. :) Žinoma, pasisekti gali. Tačiau tam, kad apsisaugotumėte nuo nesėkmės, geriau pradėti įgyvendinti pokyčius mažesniais žingsniais ir savo įpročius formuoti ir keisti palaipsniui. Kai jau matysite, jog esate daugiau ar mažiau patenkinti įvykusiais pasikeitimais, pasidėkite sau pliusą ir keliaukite toliau.

Net ir tuomet, kai viskas nesiklosto taip gerai, kaip tikėjotės, jokiu būdu nepasiduokite pirminėms emocijoms ir neatsisakykite savo planų! Tokiais atvejais labai gelbsti artimųjų palaikymas. Iš anksto informuokite juos apie savo planus – tai paskatins Jus pasitempti ir laikytis sau duoto pažado.

Tam, kad pasiekus kritinį tašką būtų lengviau judėti tolyn, būtinai visą proceso eigą kur nors pasižymėkite – kai tikslas atrodys nepasiekiamas, tikėtina, jog pamatę, kiek daug dėl jo jau padarėte, įgysite dar daugiau motyvacijos ir noro toliau siekti savo svajonių.