fbpx

straipsnis

Dar vienas interviu su WEBseminarai.lt vadovu Maksimilianu Ponomariovu, kurį galite rasti š.m. sausio mėnesio žurnale „Valstybė“.

Videoreklamos – investicijų, laiko ir pastangų reikalaujanti rinkodaros priemonė. Todėl jei ketinate investuoti į video filmavimą siekdami sustiprinti savo įmonės įvaizdį, pritraukti daugiau klientų, Jums pravers žinoti keletą subtilumų. Apie videoreklamos triukus klausiame WEBseminarų CEO M. Ponomariovo, kuris kaip tik ruošia apie tai pranešimą rinkodaros konferencijoje BrandOUT, kuri vyks sausio 30 d. Vilniuje.

Videoreklama yra universali

Paklaustas, kada geriausia rinktis videoreklamą, o ne kitas reklamos priemones, M. Ponomariovas nusišypso ir užtikrintai atsako: „Visada”. Kaip teigia pašnekovas, videoreklama puikiai veikia tiek B2B, tiek B2C sektoriuose, tiek norint pritraukti dalyvių į renginį, tiek siekiant parduoti prekę ar paslaugą, tiek vykdant asmenis rinkodarą. Filmuota reklama – stipriai paveiki priemonė tiek internete, tiek televizijoje, net lauko reklamose.

Netiesioginė reklama nesukelia atmetimo

Kaip teigia M. Ponomariovas, kuriant videoreklamą reikia gerai pagalvoti, kokią rūšį pasirinkti: tiesioginę ar netiesioginę reklamą, t.y. Tiesioginėje reklamoje nuo pirmos akimirkos aišku, kas reklamuojama. Žmonės jau yra pripratę prie tiesioginės reklamos: jie iš karto supranta, kad tai reklama, dažnai nuspėja, apie ką ji, kuo baigsis, t.y. nuspėja scenarijų. Tokias reklamas žmonės prasukinėja, perjungia, blokuoja, tačiau jų kūrimas dažnai reikalauja mažesnio biudžeto. Tačiau kitaip yra su netiesioginėmis reklamomis. Netiesioginės videoreklamos paprastai būna ilgesnės, tačiau jose rasime intriguojantį siužetą. „Pradžioje yra jausmas, kad žiūri trumpametražį filmuką, ir tik pačioje pabaigoje paaiškėja, kad tai yra reklama ir kas konkrečiai siūloma” – dalinasi pašnekovas. Tai irgi sukelia pasipiktinimą, tačiau ne atmetimą. Puikus pavyzdys yra reklama, kurioje pasakojama šeimos verslo – jaukios kepyklėlės – istorija. Sūnus, ilgą laiką darbavęsis su tėvu šeimos kepyklėlėje nusprendžia, kad nori pasiekti daugiau ir išvyksta, įsidarbina didelėje įmonėje, tačiau paveiktas sentimentų vėliau sugrįžta. Tėvas pasitinka sūnų paduodamas vizitinę kortelę, kurioje parašyta, kad kepyklėlės savininkas yra jie abu. „Taip, Jūs visiškai teisūs: reklamuojamos yra būtent vizitinės kortelės” – juokiasi pašnekovas.

Geros videoreklamos turi istoriją, emociją ir įjungia vaizduotę

„Potencialiai efektyvią videoreklamą galima atpažinti išgirdus scenarijaus idėją” – sufleruoja pašnekovas. Paveikiame video visada bus istorija, kuri įtraukia ir sukelia emocinį atsaką. Kiekvieno žmogaus dėmesį pritraukia istorijos, todėl vienaip ar kitaip sukurti istoriją siekiama visose reklamos rūšyse: tekstinėje, grafinėje, audio, tačiau videoreklamoje tai tiesiog būtina. Taip pat būtina, kad istorija būtų emociškai paveiki: „Jei video nesukėlė jokios emocijos, vadinasi dar reikia grįžti prie scenarijaus” – dalinosi M. Ponomariovas. Taip pat pašnekovas pabrėžia, kad geros reklamos kaip taisyklė aktyvina vaizduotę: emociškai paveikios istorijos skatina susitapatinti, susimąstyti, veikti.

Daugės netiesioginės reklamos ir matysime daugiau serialų

Ponomariovo teigimu, šiais metais videoreklamos tiek kiekis, tiek kokybė toliau augs. Matant netiesioginės reklamos ilgalaikį poveikį, skatinantį emocinio ryšio su prekės ženklu atsiradimą, įmonės ir reklamos kūrėjai toliau suks galvas, kurdami istorijas. Taip pat stebėsime reklaminių serialų gausėjimą: jau dabar turime gerų pavyzdžių, kaip įmonės reklamoms sukuria personažus ir su kiekviena nauja reklama vysto jų istoriją, kartu parduodami naujus produktus ir paslaugas.

Maksimilianą kalbino Andrius Ivanovas