Kalbant apie lyderystę, dažnai kyla diskusijų, ar tokiais žmonėmis gimstama, ar šią savybę galima išsiugdyti. Nugalėjus savo vidines baimes ir įsitikinimus, tikrai galima bent jau pabandyti tapti lyderiu. Apie tai, kokiomis pagrindinėmis savybėmis turėtų pasižymėti geras lyderis, šiame įraše ir pakalbėsime. :)
Daugelis prie lyderio savybių sąrašo linkę įrašyti charizmą – vargu, ar šią savybę pavyks išsiugdyti, tačiau ją puikiai pavaduoti gali ir itin geri socialiniai įgūdžiai. Geras lyderis aiškiai mato bendrą komandos tikslą, žino, kaip jo pasiekti ir savo tikėjimu dažnai įkvepia kitus, tačiau naudojami metodai gali skirtis. Galbūt vieni iš tikrųjų pasinaudos savo charizma, o kiti užburs sugebėjimu rūpintis kitais ir juos motyvuoti – vienos sėkmingos formulės šiuo klausimu nėra, tad vertėtų pagalvoti, kokiomis savybėmis Jūs galite priversti minią judėti kartu su Jumis.
Tiesa, prievarta čia nepadės – autoritetu gali tapti nebūtinai aukštas pareigas užimantis asmuo. Lyderystės nepavyks išmatuoti ir sertifikatais ar aukštojo mokslo diplomais. Šiuo atveju kur kas svarbiau tapti sektinu pavyzdžiu, rodyti iniciatyvą ir tokiu būdu įkvėpti kitus prisidėti prie bendro siekiamo tikslo. Galbūt nuolat esate geros nuotaikos ar net blogiausiose situacijose sugebate įžvelgti šviesiąją pusę – šios savybės taip pat gali praversti siekiant tapti geru lyderiu.
Svarbiausia – nuolatinis ryšys su aplinkiniais ir dėmesys jų problemoms ir nuomonei. Tai ypač aktualu tuomet, kai lyderis tuo pačiu yra ir vadovas, siekiantis geresnių įmonės rezultatų. Tik tuomet, kai sugebėsite motyvuoti kiekvieną darbuotoją, skatinsite jį judėti į priekį, galėsite tikėtis, jog galiausiai jis pradės Jumis pasitikėti, o galbūt ir žavėtis.