Pranešimai:

[categorythumbnaillist 44]

Café Scientifque! arba Mokslo kavinė – tai viešai prieinami mokslo populiarinimo renginiai skirti visuomenei supažindinti su mokslo naujovėmis ir pasiekimais.

Cafe_Sc kuriame lietuvos_ateitį_europos socialinis fondas

Idėja

Trumpam pabėgdami nuo oficialios akademinės aplinkos susirenkame neformalioje baro ar kavinės aplinkoje ir kalbamės apie mokslą prie kavos puodelio, vyno taurės ar alaus bokalo. Mokslo kavinės koncepcija prieš keliolika metų atsirado Jungtinėje Karalystėje, o pastaraisiais metais skinasi kelią Vilniuje. Fizikos mokslo kavines organizuoja Vilniaus Universiteto Fizikos fakulteto Studentų Mokslinė Draugija, tačiau tai ne vieninteliai tokio pobūdžio renginiai. Panašūs pasisėdėjimai vyksta ir Komunikacijos Fakulteto SMD, Medicinos fakulteto SMD, organizacijos „Mokslas ir Menas“.

Svarba

Mokslas tai pastarųjų šimtmečių žmonijos variklis. Jį prognozuoti ir numatyti, kas ateityje bus aktualu, yra labai sunku. Pavyzdžiui, JAV patentų komisijos narys Charles H. Duell dar 1899 metais pasiūlė uždaryti visas patentų organizacijas, nes pasak jo viskas, kas galėjo būti išrasta – jau buvo išrasta. Tačiau, būtent XX amžius sužibėjo naujomis technologijomis, kurias iki tol buvo sunku įsivaizduoti net fantastikos rašytojams.

Mokslo kavinės tikslas – įžiebti fantaziją kiekvieno iš lankytojų galvose ir kartu, su mokslininku padiskutuoti apie tai, kas jau žinoma, galbūt numanoma ar netgi tiksliai žinoma, kad neįmanoma.