fbpx

komandinis darbas

Norint efektyvių darbo rezultatų, vadovams neretai tenka ieškoti naujų priemonių. Kaip sukurti motyvuojančią aplinką ir kiekvieną minutę išnaudoti kaip įmanoma produktyviau?

Vis dažniau pasirenkamas darbo komandoje modelis, kuris, tinkamai naudojamas, gali išties pagerinti darbo kokybę. Kokie pagrindiniai šio modelio privalumai?

Visų pirma reikėtų pastebėti, jog komandinis darbas skiriasi nuo įprasto darbo grupėje. Pastarojoje dažniausiai egzistuoja vienas aiškus lyderis, kuriam tenka didžioji atsakomybės dalis. Gali būti ir taip, jog dirbant komandoje taip pat išsiskirs vienas ar keli asmenys, kurie turi lyderio savybių. Tčiau net ir tokiu atveju, visa atsakomybė tuomet dalinama visiems komandos nariams, o lyderiaujantys asmenys tiesiog papildo tuos, kuriems trūksta iniciatyvos.

Būtent tai ir yra pagrindinis komandinio darbo privalumas – jeigu ją sudaro pakankamai skirtingi asmenys, jie papildo vieni kitus ir dėl to galiausiai pasiekia kur kas geresnių rezultatų. Kiekvienas komandos narys atlieka tuos darbus, kurie jam sekasi geriausiai ir taip jaučiasi prisidėjęs prie bendro tikslo net ir tuomet, kai kitose srityse jo įgūdžiai ir kompetencijos nėra tokie ryškūs. Taip didėja ne tik rezultatų efektyvumas, bet ir darbuotojo pasitenkinimas darbo vieta.

Komandinis darbas ypač tinkamas tais atvejais, kai ieškoma naujų, nestandartinių sprendimų. Dirbdami vieni, dažniausiai renkamės jau puikiai žinomą kelią, kadangi bijome atsakomybės nesėkmės atveju, tuo tarpu kai prie vienos idėjos dirba daugiau žmonių, atsakomybe jie taip pat dalinasi.

Galiausiai, darbas komandoje leidžia į situaciją pažiūrėti iš įvairių pusių. Kuo daugiau skirtingų sričių specialistų pavyks suburti, tuo labiau netikėtų rezultatų galima tikėtis. Tuomet beliks pasistengti, jog komandoje nekiltų konfliktinių situacijų ir džiaugtis nauju darbo modeliu! :)